Pomoc psychologiczno – pedagogiczna, warsztaty, szkolenia

Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Zielonce zaprasza na grupę dla osób doświadczających przemocy  w rodzinie.

Celem grupy jest:
• uzyskanie wiedzy co to jest przemoc,
• nabycie umiejętności radzenia sobie w sytuacji przemocy,
• uzyskanie informacji na temat dostępnych form pomocy oraz procedur i instytucji pomocowych,
• poznanie osób i podzielenie się swoimi doświadczeniami oraz uzyskanie wsparcia.
Zapraszamy w środy o godzinie 17:30
ul. Powiatowego 29
05-220 Zielonka

W Polsce na depresję leczy się prawie osiem tysięcy młodych osób. U ilu choroby nie zdiagnozowano – nie wiadomo. Depresja dziecka tak jak dorosłego, wiąże się z długotrwałym obniżeniem nastroju, ale objawia się inaczej. Płacz, nerwowość, zachowania agresywne i buntownicze. O tym, dlaczego wszystkim potrzebna jest edukacja emocjonalna, rozmawiamy ze specjalistą terapii uzależnień Robertem Banasiewiczem.

Trudności emocjonalne – Komitet Ochrony Praw Dziecka zaprasza na warsztat dla dzieci.

Głównym celem zajęć jest rozwój umiejętności rozpoznawania, nazywania i konstruktywnego wyrażania uczuć. Dzięki tej zdolności ułatwiamy dzieciom radzenie sobie z emocjami w trudnych sytuacjach. Program zajęć ma na celu zwiększenie świadomości dzieci na temat ich własnych stanów emocjonalnych i uwrażliwienie je na uczucia innych.

Zainteresowani proszeni są o kontakt telefoniczny (0-22) 626-94-19 w celu umówienia indywidualnej konsultacji psychologicznej przed rozpoczęciem warsztatu. Odbycie konsultacji jest niezbędnym warunkiem udziału w warsztacie.

Zajęcia odbywać się będą w piątki od 18 października 2019 roku do 13 grudnia 2019 roku w godzinach 17 – 19 (8 spotkań).

Udział w warsztacie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

>>> więcej informacji

Niezbędnik wychowawczo-profilaktyczny -polecane strony www, artykuły, książki, warsztaty.

Godziny pracy pedagogów i psychologów na rok szkolny 2019/2020

Godziny pracy zespołu logopedycznego na rok szkolny 2019/2020