Orkiestra dęta

ORKIESTRA DĘTA W ZĄBKACH

Pomysłodawcą stworzenia Orkiestry Dętej jest pan Tomasz Łukawski – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkach, który będąc uczniem sam grał w orkiestrze. Kapelmistrzem jest pani Barbara Hijewska, absolwentka dyrygentury na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, od lat związana jest z orkiestrami dętymi (początkowo jako instrumentalistka, później już jako ich dyrygent).

Orkiestra rozpoczęła próby 18 października 2011.

Przyjęte osoby grają na instrumentach: saksofonie, trąbce, puzonie, klarnecie, perkusji, werblach. Skład jest zróżnicowany pod względem wieku i umiejętności. Najmłodszy artysta ma 8 lat, najstarszy 52. Część osób potrafi grać na instrumentach, należała już do orkiestry dętej lub ukończyła szkołę muzyczną. Wśród przyjętych są też osoby początkujące, bez doświadczenia – te będą szkolone przez instruktorów.

Do naszej orkiestry zapraszamy WSZYSTKICH chętnych: dzieci, młodzież oraz dorosłych – rodziców, dziadków. Zapraszamy osoby grające, doświadczone, ale też amatorów. Wszystkim chętnym, a przede wszystkim początkującym proponujemy bezpłatną naukę gry na instrumencie. Orkiestra posiada własne instrumenty, członkowie orkiestry będą mogli wypożyczyć je do domu na cały rok i szkolić umiejętności w dowolnym czasie. Własne instrumenty też są mile widziane.

Orkiestra została zorganizowana przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Ząbkach i była prowadzona przez szkołę oraz zaprzyjaźnione stowarzyszenia. Obecnie orkiestra jest oficjalną orkiestrą dętą Miasta Ząbki.

Obecnie orkiestra liczy łącznie ponad 20 osób.

ODMZ występuje na najważniejszych uroczystościach miejskich, na meczach futbolu amerykańskiego, odbywających się na stadionie miejskim, a także na festynach, piknikach, czy takich wydarzeniach jak Finał WOŚP. Działalność orkiestry w większości mieści się w granicach Ząbek, chociaż zdarzają się również występy np.na terenie Warszawy.

Repertuar wykonywany przez orkiestrę jest bardzo bogaty – od utworów rozrywkowych, których stosunkowo zespół wykonuje najwięcej, aż po kolędy, czy utwory patriotyczne, a nawet religijne.

Próby odbywają się we wtorki w g.18:30 – 20:30 na ul.Słowackiego 21 (Stadion Miejski w Ząbkach) oraz w czwartki w g.18:30 – 20:30 na ul.Harcerskiej 9, (dawniej Publiczne Gimnazjum nr 1).

Kontakt za pośrednictwem facebook’a : https://www.facebook.com/MiejskaOrkiestraDetaZabki/

Udział w orkiestrze jest bezpłatny !