DSC

Narodowe Czytanie jest organizowane  pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej od 2012 roku. Głównym celem akcji jest popularyzowanie czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez publiczne odczytywanie tekstów największych dzieł literatury polskiej. W tym roku lekturą Narodowego Czytania  jest dramat „Kordian” jedno z najwybitniejszych dzieł Juliusza Słowackiego. W ramach  tej akcji  19 września  przeczytaliśmy fragment  dramatu Kordian była to Bajka o Janku co psom szył buty.

Zaproszenie do udziału w tej uroczystości przyjęła Burmistrz Miasta Ząbki Pani Małgorzata Zyśk, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Marzena Berlińska, Dyrektor  szkoły Pani Ewa Kacprzak oraz uczennice klasy 7g: Lenka Aniszewska, Antonina Cebulak, Hanna Mazurek .

Serdecznie dziękujemy uczestnikom tegorocznej edycji i mamy nadzieję, że w przyszłorocznej akcji możemy liczyć na wsparcie miłośników literatury polskiej. Na kolejną edycję Narodowego Czytania zapraszamy za rok.

Wszyscy uczniowie klas 4-8 poznali tę  bajkę na lekcjach języka polskiego.

CT
DSC