Coroczne sprzątanie cmentarza przez uczniów naszej szkoły

IMG

W naszej społeczności szkolnej tradycją stało się coroczne sprzątanie cmentarza, które organizowane jest przez wolontariat szkolny oraz samorząd uczniowski. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy pokolenia, wzmacnia więzi społeczne i uczy młodych ludzi szacunku do przeszłości i tradycji.
Cmentarz to nie tylko miejsce, gdzie spoczywają bliscy, ale także przestrzeń, która nosi w sobie historię naszej społeczności. Każdy nagrobek to opowieść o życiu i dokonaniach ludzi, którzy kształtowali naszą lokalną kulturę. Utrzymanie porządku na cmentarzu jest zatem nie tylko kwestią estetyki, ale także wyrazem szacunku dla zmarłych oraz ich rodzin. Uczniowie z zapałem sprzątali, zamiatając alejki, usuwając chwasty oraz porządkując nagrobki.
Coroczne sprzątanie cmentarza to nie tylko fizyczna praca, ale także doskonała lekcja życia. Uczniowie uczą się odpowiedzialności, pracy zespołowej oraz szacunku do tradycji i pamięci. Tego typu działania kształtują w młodych ludziach wrażliwość na potrzeby innych i budują poczucie przynależności do wspólnoty.

IMG