Bookcrossing w naszej szkole

W naszej szkole rozpoczynamy akcję „wędrująca książka”.

Wędrująca książka czyli bookcrossing jest formą ruchomej biblioteki, mającą na celu popularyzację czytelnictwa.

Bookcrossing („Książkokrążenie”, „Książka w podróży”) polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, autobus, pub, teatr, uczelnia itp.), jak również      w miejscach w tym celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały) po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Regał z książkami znajduje się na parterze w głównym holu szkoły.

Każdy może wziąć wybraną książkę, a w jej miejsce zostawić inną – przyniesioną z domu. Książkę należy przeczytać, a następnie z powrotem uwolnić (przekazać dalej) do obiegu.

Zachęcamy Was do uwalniania swoich książek. Dajmy szansę innym na ich przeczytanie, uwierzmy, że dzielenie się książką   z innymi jest lepsze od jej posiadania.

Miejmy świadomość, że książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, może tak stać latami, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest      w ręku czytelnika.

PRZYJDŹ, ZABIERZ KSIĄŻKĘ, KTÓRĄ KTOŚ ZOSTAWIŁ DO PRZECZYTANIA DLA CIEBIE!!! UWOLNIJ TEŻ SWOJĄ KSIĄŻKĘ I PRZYNIEŚ NA PÓŁKĘ BOOKSROSSINGOWĄ DLA KOGOŚ !!!

ORGANIZATOR : BIBLIOTEKA SZKOLNA

Regulamin udziału w akcji „bookcrossing”

1. Książki wyłożone na naszym bookcrossingowym regale są udostępniane za darmo każdemu chętnemu czytelnikowi; uczniom naszej szkoły, ich rodzicom, pracownikom i wszystkim gościom.

2. Wystarczy podejść do regału, znaleźć coś interesującego dla siebie      i  zacząć czytać.

3. Z wolnego księgozbioru można korzystać  na miejscu, w obrębie szkoły lub zabrać książkę do domu.

4. Jednorazowo możesz zabrać do domu 1 książkę.

5. Jeśli książka miałaby zostać z Tobą na zawsze,  uzupełnij księgozbiór  i przynieś   w to miejsce jakąś książkę od siebie.

6. Szanujemy się nawzajem, więc postaraj się, by przyniesione z domu egzemplarze nie były zniszczone.

7. Dbamy o wszystkie „uwalniane” książki.

8.Darzymy Cię zaufaniem! Wierzymy, że będziesz odpowiedzialnie angażował się w naszą wspólną akcję.