Orkiestra dęta

ORKIESTRA DĘTA W ZĄBKACH

Pomysłodawcą stworzenia Orkiestry Dętej jest pan Tomasz Łukawski – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkach, który będąc uczniem sam grał w orkiestrze. Kapelmistrzem jest pani Barbara Hijewska, absolwentka dyrygentury na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, od lat związana jest z orkiestrami dętymi (początkowo jako instrumentalistka, później już jako ich dyrygent).

Orkiestra rozpoczęła próby 18 października 2011. Terminy prób to wtorki i czwartkiw godz. od 18.30 do 19.30 (godziny mogą ulec zmianie). Miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Ząbkach, ul. Kościelna 2.

Przyjęte osoby grają na instrumentach: saksofonie, trąbce, puzonie, klarnecie, perkusji, werblach. Skład jest zróżnicowany pod względem wieku i umiejętności. Najmłodszy artysta ma 8 lat, najstarszy 52. Część osób potrafi grać na instrumentach, należała już do orkiestry dętej lub ukończyła szkołę muzyczną. Wśród przyjętych są też osoby początkujące, bez doświadczenia – te będą szkolone przez instruktorów.

Do naszej orkiestry zapraszamy WSZYSTKICH chętnych: dzieci, młodzież oraz dorosłych – rodziców, dziadków. Zapraszamy osoby grające, doświadczone, ale też amatorów. Wszystkim chętnym, a przede wszystkim początkującym proponujemy bezpłatną naukę gry na instrumencie. Orkiestra posiada własne instrumenty, członkowie orkiestry będą mogli wypożyczyć je do domu na cały rok i szkolić umiejętności w dowolnym czasie. Własne instrumenty też są mile widziane.

Udział w orkiestrze jest bezpłatny !

Kontakt 0-506-762-588 lub pod adresem mailowym: biuro@smostek.pl.

Wszystkim członkom orkiestry życzę niezapomnianych przeżyć artystycznych!

Jolanta Grzebalska (twórca orkiestry)