Konkurs „Lampion Adwentowy”

l
  1. Konkurs jest organizowany we współpracy z parafią Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach. Skierowany dla uczniów wszystkich poziomów klas naszej szkoły SP3.
  2. Uczniowie za zadanie mają przygotować lampion adwentowy. Praca ma charakter techniczno- plastyczny.
  3. Pracę należy przedstawić nauczycielowi religii w dniach 3- 7grudnia( w szkole lub parafii). Po zapisaniu ucznia na listę konkursową, uczeń zatrzymuje lampion, który jest symbolem czuwania w czasie Adwentu oraz pomaga w czynnym uczestnictwie w Roratach.
  4. Prace podpisane (imię, nazwisko, klasa oraz informacja czy praca jest do zwrotu) składamy pod koniec Adwentu w dniach 18-19.12. by przed świętami rozstrzygnąć konkurs.
  5. Oceniane będą pomysłowość, użyteczność, estetyka wykonania i dodatkowo widoczny na nim element religijny np. postać Maryi, Jana Chrzciciela
  6. Najlepsze prace zostaną nagrodzone ocenami z religii, dyplomami.

Cel konkursu:
– Pomoc w przeżywaniu Adwentu