Kolejny sukces uczniów ząbkowskiej trójki w Międzynarodowym konkursie matematycznym MATEMATYKA BEZ GRANIC

Zdjęcie

Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr3 im. Małego Powstańca w Ząbkach uczestniczyli  w Międzynarodowym konkursie matematycznym MATEMATYKA BEZ GRANIC.

28 lutego 2018 roku odbył się  finał XXIX edycji Międzynarodowego Konkursu dla klas piątych i szóstych. Siedem klas  ze Szkoły Podstawowej  im. Małego Powstańca, uczestniczyło w konkursie, trzy piąte Va, Vb i Vc oraz cztery szóste VIa, VIb, VIc i VId.

Wszystkie klasy z SP3 zajęły wysokie miejsca. Najlepiej zaprezentowała się  VIa, która zajęła    1 miejsce w województwie mazowieckim, co daje 5 miejsce w kraju na 415 uczestniczących zespołów klasowych .

Pozostałe klasy zajęły również bardzo wysokie miejsca w rankingu krajowym i rejonowym. Szczegółowe wyniki:

Klasa Miejsce w województwie mazowieckim Miejsce w kraju Nauczyciel
VI a 1 5 Margarita Biedrzycka
VI c 5 19 Monika

Kubacka – Żurek

VI b 9 26 Margarita Biedrzycka
V b 9 26 Aneta

VI d 11 29 Monika

Kubacka – Żurek

V c 14 32 Aneta

V a 20 41 Aneta

Misiewicz – Przyborowska

Link do konkursu: http://www.mbg.uz.zgora.pl/.