propozycje czytelnicze 18 – 24 maja

propozycje czytelnicze 04 – 10 maja

propozycje czytelnicze 27 kwietnia – 03 maja

Warto Przeczytać 🙂

Nauczyciele bibliotekarze – Pani Ala i Pani Joanna polecają książki, które warto przeczytać 🙂

> propozycje czytelnicze 20 – 26 kwietnia

> propozycje czytelnicze 13 – 19 kwietnia

> propozycje czytelnicze 6 – 12 kwietnia

Gdzie po lektury?

Drodzy uczniowie, jeśli nie zdążyliście wypożyczyć lektur ze szkolnej biblioteki przed zalecaną domową kwarantanną, podajemy strony internetowe, na których dostępna jest część lektur szkolnych. Zachęcamy do korzystania z biblioteki internetowej Wolne Lektury https://wolnelektury.pl/ lub https://lektury.gov.pl/

Znajdziecie tam lektury w wersji elektronicznej zupełnie za darmo. Z powodu ograniczeń licencyjnych niestety nie będzie tam wszystkich tytułów. Literatura znajdująca się w Wolnych Lekturach jest w całości w domenie publicznej, tzn. nie obejmują ją prawa autorskie. Z tego dobra możemy więc śmiało korzystać zupełnie legalnie. Wszystkie utwory tam zamieszczone można zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, słuchać, ściągać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować.

W razie pytań służymy pomocą i radą od poniedziałku do piątku w godzinach pracy:

Alina Stachowiak – Alina.Stachowiak@sp3zabki.pl             8.00 – 14.00

Joanna Kita          –  Joanna.Kita@sp3zabki.pl                      10.00- 16.00

Zaglądajcie proszę na stronę internetową szkoły do zakładki Biblioteka. Raz w tygodniu będziemy tam zamieszczać informacje, co warto przeczytać oraz obejrzeć w teatrze nie wychodząc z domu.

Drodzy Uczniowie,

W związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego w naszym kraju, dostęp do bibliotek oraz instytucji kultury jest możliwy tylko online. Raz w tygodniu będziemy zamieszczać kilka tytułów, które warto przeczytać oraz co warto obejrzeć, oczywiście nie wychodząc z domu.

WYZWANIE CZYTELNICZE 2018 wybierz swój level

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

Poniedziałek 8.00 – 16.00
Wtorek 8.00 – 16.00
Środa 8.00 – 16.00
Czwartek 8.00 – 16.00
Piątek 8.00 – 16.00
NAUCZYCIELE BIBLIOTEKARZE

Joanna Kita

mgr Alina Stachowiak

Biblioteka wspomaga realizację procesu nauczania i wychowania. Udziela pomocy w zdobywaniu przez uczniów umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystania informacji pozyskiwanych z różnych źródeł. Stosuje różnorodne formy promocji czytelnictwa, organizując imprezy biblioteczne oraz zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej.

Czytelnia dysponuje 5 stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu. Tutaj można odrobić pracę domową, przygotować się do lekcji, korzystając z księgozbioru podręcznego i czasopism. Biblioteka prenumeruje 16 tytułów czasopism dla uczniów i nauczycieli. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszą się: Kumpel, Victor Junior, Komputer Świat.

W wypożyczalni obowiązuje wolny dostęp do półek. Książki wypożyczane są za pomocą programu bibliotecznego MOL. Nasz księgozbiór jest ciągle wzbogacany o lektury szkolne, literaturę dziecięcą i młodzieżową oraz popularnonaukową. W bibliotece prowadzi działalność Koło Przyjaciół Biblioteki. Jest także sprawowana funkcja łącznika klasowego z biblioteką.