28 września – Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 28.09.2018r. w naszej szkole obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

W tym dniu sprawdzana będzie „tabliczkowa wiedza” podczas egzaminów. Egzaminy odbywają się wśród uczniów klas III oraz uczniów klas IV-VIII na każdej lekcji matematyki. Dodatkowo swoją wiedzę można sprawdzić podczas przerwy na korytarzu (parter), gdzie znajduje się Komisja Egzaminacyjna składająca się z uczniów klas IVG, IVK, VB, VC, VL.
W szkole zorganizowane są również Patrole Egzaminacyjne (mobilne patrole przepytujące napotkane osoby). Każdy uczestnik losuje pytania egzaminacyjne, które musi rozwiązać w 3  minuty. Osoby, które poprawnie odpowiedzą na wszystkie zadania otrzymują odznakę eksperta tabliczki mnożenia oraz certyfikat.
Ponadto zachęcam wszystkich (nie tylko uczniów) do sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej tabliczki mnożenia na stronie internetowej: www.sdtm-sp3zabki.pl

Powodzenia!
Koordynatorzy Lokalni ŚDTM 2018