25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia

Obchodzimy go już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.

Pierwsza pluszowa zabawka powstała w 1902 roku w Nowym Jorku, na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta. Podczas jednego z polowań Prezydent nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka i dla upamiętnienie tego wydarzenia wydał decyzję o zaprojektowaniu pluszowego misia nazwanego jego imieniem „Teddy’s Bear”. Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci z klasy 1e podczas zdalnych zajęć stworzyły portrety ich ulubieńców – pluszowych misi, przedstawiły je i opowiedziały o nich, rozwiązały przygotowany misiowy quiz i wspólnie odśpiewały piosenkę.

Portrety, rysunki i zdjęcia są zachwycające! Ten wyjątkowy dzień kojarzy się z ciepłem i dobrocią.

I jak tu nie świętować tak wyjątkowego dnia?

Wychowawczyni uczniów z klasy 1e