10 listopada MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JEŻA

10 listopada   MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JEŻA

10 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Jeża.

Jeże nawet o tym nie wiedzą, bo wtedy śpią już smacznie zwinięte w ciasny kłębuszek w swoim gnieździe z liści i trawy, ukrytym wśród gałęzi na ziemi.

Jeże są gatunkiem zagrożonym i bez odpowiedniej ochrony w ciągu kilkunastu lat wyginą. Dbajmy więc wspólnie o to, aby zapewnić im bezpieczne środowisko do życia.

Uczniowie klasy 1e doskonale wiedzą, że jeże to nie tylko postacie z bajek i kreskówek, ale przede wszystkim zwierzęta, które pomagają w zwalczaniu szkodników i są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt żyjących w Polsce.

Jeże towarzyszą nam od dzieciństwa w bajkach, książeczkach i grach. Świętując Międzynarodowy Dzień Jeża uczniowie klasy 1e, pod przewodnictwem wychowawcy, przygotowali prace plastyczne z uroczymi postaciami tych właśnie ssaków.

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac pierwszaków z naszej szkoły wykonanych w trakcie nauki stacjonarnej oraz zdalnej.