02.10.2020r. – X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Dnia 02.10.2020r. w naszej szkole obchodzimy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Dziś sprawdzana będzie „tabliczkowa wiedza” podczas egzaminów wśród uczniów klas III oraz uczniów klas IV-VIII na każdej lekcji matematyki.

Osoby, które poprawnie odpowiedzą na wszystkie zadania otrzymują odznakę eksperta tabliczki mnożenia oraz certyfikat.

Dodatkowo swoją wiedzę można sprawdzić na stronie internetowej: www.sdtm-zabki.pl

Przypominamy o trwającej rejestracji na Internetowy Konkurs matematyczko-logiczny, niezbędny kod do rejestracji został przekazany w wiadomości przez dziennik elektroniczny przez Koordynatora Szkolnego. Więcej informacji: https://www.wmtday.org/pl/konkurs-matematyczno-logiczny-2020

Powodzenia!

Koordynatorzy Lokalni ŚDTM 2020